De combinatie Catsburg/Krohn trapt de M4 GT3 flink op zijn start. De Youngsters waren sneller.Exact om 13.00u was Niklas Krütten met de #10 BMW M4 GT3 als polesitter aan de wedstrijd op de Oostenrijkse Red Bull Ring gestart. Met een Topstart wist de Youngster zijn koppositie te verdedigen en gaf in de 26e minuut zijn auto in leidende positie aan zijn teamcollega Ben Green over. De Brit wist de voorsprong verder te vergroten en ging na 41 ronden als overtuigende winnaar over de eindstreep. Daarmee was het dubbelsucces voor het duo in de tweede snelste wedstrijd van de ADAC GT Masters perfect. In het veld daarachter zagen de toeschouwers op de volgepakte tribunes van het Alpencircuit spannene duels en positiewisselingen.
Nick Catsburg/Jesse Krohn stelden tegen de sterk opkomende combinatie Ayhancan Güven/Christian Engelhart (Porsche 911 GT3 R) de tweede plek veilig. Ook zij stonden dit weekend voor de tweede maal op het podium. Daarachter volgde de Allied Racing Porsche 911 GT3 R van hun merkencollga's Joel Sturm (D/20)/Sven Müller (D/30). De Montaplast by Land Motorsport combinatie Jusuf Owega(D/20)/Dries Vanthoor (B/24) leek in het begin van de wedstrijd op podiumkoers maar zij werden met een z.g. "Penalty Lap" bestraft.
Het aanvallende rijden van Ayhancan Güven werd beloond. Gisteren door de organisatie in de officiële documenten met een D bestempeld vandaag met TR. Dit is ons meermaals in de diverse kampioenschappen waarin hij uitkomt opgevallen. Waarschijnlijk rijdt de Porsche-rijder met een dubbele nationaliteit.Het leverde een vijfde plek op. De combinatie Kim Luis Schramm(D/24)/ Dennis Marshall (D/25) eindigde met de Rutronik Audi R8 LMS EVO als zesde gevolgd door de best geklasseerde AMG Mercedes GT3 Evo van Jan Marschalkowski (D/19)/ Daniel Juncadela (ESP/31).
Jack Aitken (GB/26)/Alberto Costa Balboa (ESP/31) stuurden hun Team Emil Frey Racing Lamborghini Huracan GT3 EVO richting achtste plek. De JP Motorsport McLaren 720 S GT3 #88 kwam in handen van de combinatie Christian Klien (A/39)/ Dennis Lind (DK/29) kwam bij hun eerste gaststart in het Duitse GT-kampioenschap als negende aan de finish. De Top 10 wordt gecompleteerd door de #15 Rutronik Racing Audi R8 LMS Evo van de combinatie Patric Niederhauser (CH/30)/ Luca Engstler (D/22).
De Top 3 van vandaag.CommentarenNiklas Krütten: "Bij de start was ik nerveus maar kwam goed weg. Na een paar enkele ronden werd het aan de kop wat rustiger en ik heb geprobeerd om de banden voor Ben zijn stint te sparen. Dit werkte waardoor Ben de overwinning perfect maakte. Ik kan het nog steeds niet geloven om na de overwinning op zaterdag opnieuw gewonnen te hebben. Het is echt ongelofelijk."
Ben Green: "Niklas heeft goed werk verricht. Ik had de wedstrijd volledig onder controle en kon mijn eigen tempo bepalen. Ik had er echt niet op gerekend om in mijn eerste ADAC GT Masters seizoen geheel vooraan te rijden."
Nick Catsburg: " Ik heb de gehele dag geprobeerd Niklas nerveus te maken zodat ik de start kon winnen. Maar helaas is de jongen nogal "cool" gebleven. Ze waren allebei veel te sterk en hebben een super job verricht. Mijn doel was het om de afstand zo klein mogelijk te houden en door de pitstop naar voren komen. Het werkte gewoon niet."
Jesse Krohn: "We zitten nog in het proces om de auto goed te begrijpen. Wij hadden geen problemen maar een goede wedstrijd gereden. De beide youngsters waren vandaag onverslaanbaar."
Afsluiting van een prachtige dag op de Red Bull Ring.